Veľtrh cestovného ruchu prinesie tipy na spoznávanie krás sveta i Slovenska

Bratislava 23. januára 2018 (HSP/Foto:incheba.sk)

Výstavnú sezónu Incheby pre rok 2018 tradične otvoria veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour spolu s veľtrhom gastronómie Danubius Gastro. Od 25. do 28. januára si vďaka prezentácii rôznych krajín, regiónov, turistických organizácií a cestovných kancelárií prídu na svoje všetci milovníci cestovania a spoznávania sveta, ale aj Slovenska. Podujatie sa uskutoční súbežne s výstavami Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness. Počas víkendu sa k akciám pridá aj 16. festival cestovateľských filmov Bubo bál – Camera Slovakia.
Pozývame Vás na 24. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR,
25. ročník výstavy POĽOVNÍCTVO A ODDYCH a 10. ročník výstavy WELLNESS A FITNESS

Čas spoznať regióny Nitry, Žiliny, Moravy i Sliezska
Veľtrh každoročne návštevníkom predstavuje svojich partnerov. Tento rok to budú, po prvýkrát v histórii veľtrhu, až traja partneri – Nitriansky samosprávny kraj – Region Nitra, Moravskoslezský kraj a Žilinský turistický kraj. Partnerské regióny budú prezentovať to najlepšie a najkrajšie, čo u nich turisti môžu objaviť od prírodných krás, cez kultúrne a historické pamiatky až po tipy na ubytovanie, kulinárske špeciality, možnosti voľnočasových aktivít, turistiky či športu.
Region Nitra stavia na moderné technológie a na ITF prinesie jedinečnú panoramatickú 3D prehliadku atrakcií Nitrianskeho samosprávneho kraja. Virtuálna show oživí mocného Pribinu a bájneho hrdinu Corgoňa a prinesie nové pohľady na ich Nitriansky hrad z vtáčej perspektívy. Lákadlom je aj špeciálny horský cyklotrenažér s projekciou, ktorá odhalí obľúbené lesné trasy Zobora a Tribeča.
Moravskoslezský kraj predstaví svoju expozíciu vo veľkom štýle našej spoločnej Prvej republiky pri príležitosti stého výročia jej založenia. Návštevníci si budú môcť prezrieť unikátnu historickú motorku z roku 1929, prvorepublikové typy klobúkov alebo si môžu z fotokútika odniesť na pamiatku svoju vlastnú fotku. Stánok obohatí aj živá hudba a ochutnávky regionálnych dobrôt.
Žilinský turistický kraj zas pripomenie svoju výnimočnosť vďaka najnavštevovanejšiemu hradu na Slovensku – Oravskému, jedinečnému orloju v Starej Bystrici, unikátnej expozícii drotárstva v Budatínskom hrade, historickej lesnej úvraťovej železnici vo Vychylovke, dedinke Čičmany s maľovanými drevenicami či plavbe plťou popod hrad Strečno.

Cestovať nielen prstom po mape
ITF Slovakiatour prinesie svojim návštevníkom množstvo tipov a inšpirácií, kam vyraziť v roku 2018. Na svoje si prídu dobrodruhovia, ale aj dovolenkári bažiaci po oddychu v dovolenkových rezortoch.
V rámci sprievodného programu budú môcť hostia ochutnať rumy z Dominikánskej republiky, spoznať turistický potenciál Petrohradu, naladiť sa na zaujímavé kubánske destinácie, ale aj indonézsku kultúru či odhaliť chorvátsky ostrov Vir.
V rámci víkendového festivalu cestovateľských filmov Bubo bál – Camera Slovakia dostane priestor 195 krajín sveta prezentovaných filmami, multimediálnymi prezentáciami a fotografiami od najlepších slovenských cestovateľov. Čaká vás Cesta za ľudožrútmi do Papuy Novej Guiney, expedícia za orlími lovcami do Mongolska, plavba na Hornov mys, beh okolo najmenšieho štátu sveta, ale aj Kuba, New York, Island, Thajsko a oveľa viac.
 
Profesionálne pohľady na cestovný ruch
Spoločným menovateľom súbežných veľtrhov ITF Slovakiatour a Danubius Gastro je konferencia Hospitality & Tourism Summit zameraná na oblasť cestovného ruchu, hotelierstva a gastronómie, ktorá sa uskutoční v piatok 26. januára. Toto odborné podujatie je stretnutím top manažmentu gastronomického a hotelového trhu, cestovných kancelárií, hotelových, ubytovacích a stravovacích zariadení, miest, obcí, regiónov, profesijných organizácií a tiež zástupcov dodávateľov a poskytovateľov služieb. Experti z týchto oblastí budú riešiť tému Ako maximalizovať tržby a optimalizovať náklady.

Sprievodné výstavy pre milovníkov prírody, pohody a športu
Sprievodnými výstavami veľtrhov ITF Slovakiatour a Danubius Gastro sú už tradične Wellness a fitness a Poľovníctvo a oddych. Prvá z nich prináša ponuku strojov a zariadení na cvičenie, funkčného oblečenia či výživových doplnkov, tá druhá je zas šitá na mieru nielen poľovníkom, ale aj milovníkom prírody a turistiky. Súčasťou sprievodného programu bude okrem iného aj predstavenie slovenského národného poľovného plemena – slovenského hrubosrstého stavača. Zaujímavá bude tiež prezentácia sokoliarstva či poľovníckych signálov a ukážok vábenia zveri.
Veľtrh ITF Slovakiatour a sprievodné podujatia sú otvorené od 25. do 28. januára, prvý deň a druhý deň do 13.00 h je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka na veľtrh je v hre o dve exotické dovolenky – India-Zlatý trojuholník od cestovnej kancelárie BUBO a Malý okruh Čínou od CK Eso travel, dvojtýždňový kurz angličtiny na Malte od spoločnosti From Globe a 10 poukážok v celkovej hodnote 1 000 eur na nákup v obchodnej sieti Kaufland.
 Redakciu informovala Antónia Mištaľová z Incheby, a.s.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)