Praha 11. februára 2019 (HSP/Foto:SITA-Marek Mrviš)
 
Populárny český spevák Karel Gott kvôli zdravotným problémom pred časom oznámil zrušenie veľkého narodeninového koncertu. Po nedávnom zápale dýchacích ciest mu lekári doporučili pokoj, no Gott si namiesto toho vybral pobyt v horách v lyžiarskom stredisku Špindlerův Mlýn, kde sa jeho stav zhoršil a musel na niekoľko dní do nemocnice. Informuje český web Aha

Na snímke spevák Karel Gott

Gott, ktorý tento rok oslávi okrúhle 80. narodeniny má znovu problémy so zdravím. Podľa českých médií bol hospitalizovaný vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe so zápalom dýchacích ciest a podozrením aj na zápal pľúc.
Z nemocnice ho prepustili túto nedeľu.
Podľa informácii od pacientov, ktorí Gotta spoznali, bol po areáli nemocnice prevážaný na vozíku a ústa mal zakryté rúškom.
Portál Aha dodáva, že Gott strávil v pražskej nemocnici päť dní a dôvodom jeho hospitalizácie bol zhoršený stav po pobyte v lyžiarskom stredisku Špindlerův Mlýn, napriek tomu, že lekári zlatému slávikovi nedávno odporučili, aby sa zdržiaval skôr v teple.
“Pána Gotta už z nemocnice prepustili,“ potvrdila v nedeľu spevákova hovorkyňa Aneta Stolzová.
“Karel lekárov veľmi hnevá! Na začiatku minulého týždňa k nim prišiel s tým, že sa po pobyte v horách necíti dobre. Pritom mu jasne odporučili, aby sa v mrazivých dňoch zdržoval vonku minimálne,“ uviedol pre Aha o neposlušnosti speváka zdroj z blízky Karlovi Gottovi.
 
 
Príspevok “Veľmi hnevá lekárov!” Karel Gott tajne hospitalizovaný zobrazený najskôr Hlavné správy.