Bratislava 28. júna 2019 (HSP/Rcvkba.sk/Foto: RCVK)  

„Veľký sviatok hudby a virtuozity.“ Týmito slovami oceňujú návštevníci Zichyho paláca každý z koncertov, ktoré Ruské centrum vedy a kultúry prezentuje v Bratislave, v rámci skvelého projektu „POSOLSTVO MAJSTROVSTVA“ z Petrohradu. Nebolo tomu inak ani v podvečer 24. júna

Tentoraz sa v Hudobnej sále paláca, bravúrnou hrou na klavír predstavila mladá ruská umelkyňa, Rimma Kačalová z PETROHRADSKÉHO DOMU HUDBY. Jej umeleckým riaditeľom je národný umelec Ruska, profesor Sergej Poldugin.

Riaditeľka RCVK Inna Kuznetsová priblížila vo svojom úvodnom príhovore nielen uvedený, úspešný projekt, ale aj mladú klavírnu virtuózku z mesta na Neve. Rimma Kačalová svojím výkonom potvrdila chýr, ktorý ju predchádzal, že je veľmi talentovaná a že je právom laureátkou viacerých medzinárodných súťaží.

Rimma zahrala náročné Bachovo dielo Anglická suita a Chopenovu Etudu č.7. V druhej polovici jej koncertu znela Prokofjevova Sonáta č.4 pre klavír. Nadšené publikum, v radoch ktorého nechýbali viaceré popredné osobnosti bratislavského kultúrneho a spoločenského života, ako aj zástupcovia slovenskej tlače, odmenilo mladú klaviristku dlhotrvajúcim potleskom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj