Saná 21. marca 2018 (HSP/Newinform/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Američanov stíha porážka za porážkou. Momentálne sa problémom amerického spojenca Saudskej Arábie venuje portál Newinform. Podľa informácii z portálu Newinform sa proiránskym Hutjijom vďaka iránskej vojenskej podpore podarilo rozstrieľať saudské vojenské skupiny v Jemene natoľko, že saudskí vojaci uvažujú o opustení krajiny.

Snímka z videa

Pred niekoľkými rokmi, keď Saudi vtrhli na územie Jemenu a začali s bombardovaním jemenského územia, svoj postup Saudi odôvodňovali rozhodnutím nepripustiť posilnenie iránskej vojenskej prítomnosti v Jemene. Ukázalo sa však, že saudská armáda precenila svoje sily a nasadzovanie latinskoamerických žoldnierov (Saudi sa boja bojovať v Jemene) v brutálnych jemenských klimatizačných podmienkach neprinieslo Saudami požadované výsledky.
Podľa arabskej tlače sa už uskutočnili rozhovory medzi saudskými vojakmi a protisaudskou opozíciou v Jemene. Proiránski predstavitelia emenských Huthijov otvorene hovoria o víťazstve proiránskych skupín a pozitívnych príznakoch a snahách o dialóg zo strany saudských vojenských kruhov. Proti prípadnému ukončeniu konfliktu a ústupu Saudov sú kategoricky Američania, ktorí sa takisto obávajú posilňovania iránskeho vplyvu v Jemene. Američania však sami bojovať nebudú a ich saudská zástupná armáda v bojoch s Huthijami utrpela porážku.
 
Starší materiál o jemenskej kríze

 
Príspevok Veľké víťazstvo jemenských Huthijov, saudská armáda je ochotná opustiť Jemen a rokovať o skončení bojov zobrazený najskôr Hlavné správy.