Londýn 20. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/PA-Andrew Matthews)
 

Zástupca britského ministra vnútra Ben Wallace vyvrátil informáciu o tom, že sa polícii údajne podarilo identifikovať páchateľov otravy bývalého plukovníka GRU Sergeja Skripala a jeho dcéry Julie v Salisbury.

Policajti hliadkujú neďaleko domu bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa 8. marca 2018 v Salisbury.

„Myslím si, že také údaje musia ležať v doskách s označením „neopodstatnené informácie a očividné špekulácie”,” napísal na Twitteri. Wallace tak odpovedal na správu Press Association o tom, že polícia zistila totožnosť páchateľov, ktorí otrávili Skripalových.
Ešte pred tým 19. júla ruský veľvyslanec v Londýne požiadal britské úrady, aby uviedli mená podozrivých, pokiaľ takí existujú.
A ešte pred tým sa v britských médiách objavili správy, že polícia identifikovala páchateľov otravy Skripalových. No v Scotland Yarde odmietli také tvrdenie komentovať.
Sergej Skripal a jeho dcéra boli nájdení v bezvedomí v britskom Salisbury v marci tohoto roku. Podľa údajov Londýna boli otrávení nervovo-paralytickou látkou triedy Novičok, ktorá bola vyvíjaná v Sovietskom zväze k vojenským účelom, a preto sa na udalosti podieľalo Rusko. Moskva všetky obvinenia vyvracia. Organizácia pre zákaz chemických zbraní nedokázala potvrdiť pôvod toxickej látky.
Koncom júna bola dvojica Britov z mesta Amesbury, ktoré susedí so Salisbury, nájdená s rovnakými príznakmi otravy. Žena zomrela 9. júla, muž nadobudol vedomie a jeho zdravotný stav sa zlepšuje.
 

Príspevok Veľká Británia vyvrátila informácie o identifikovaných páchateľoch otravy Skripalových zobrazený najskôr Hlavné správy.