Londýn 21. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)
 
Návrh poskytovať informácie britským študentom o tehotenstve a potratoch na prvý pohľad nevyzerá zle, avšak britská Únia Učiteľov nechce hovoriť o rizikách potratov a o tom, ako sa vyvíjajúce dieťa zničí, chcú podávať politicky korektné informácie a „fakty“ priamo od potratových spoločností. Jednoducho len holé informácie o legálnosti a dostupnosti (a zároveň nabádanie na ne), nič o tom, čo pre ženu a dieťa potrat reálne znamená

Ilustračné foto

Študenti by mali vedieť, čo je potrat, ako sa vykonáva, aké sú riziká a ako sa ním ukončí život dieťaťa v maternici. No Národná Únia Vzdelávania má iný názor.
Breitbart uvádza, že Britská Únia Učiteľov podporila návrh, aby sa mladí študenti indoktrinovali informáciami, ktoré potraty podporujú.
Množstvo učiteľov v Únii uviedlo, že nevidí žiaden problém s pretláčaním pro-potratovej agendy na študentov v triedach. Niektorí dokonca povedali, že by chceli podkopať pro-life rodičovskú autoritu ohľadom tejto téme argumentujúc tým, že študenti môžu doma dostať „nekorektné“ informácie.
V reporte sa ďalej uvádza:
Rečniac počas výročnej konferencie Národnej Vzdelávacej Únie (sekcie ATL), učiteľka Helen Porterová uviedla, že žiaci nie nevyhnutne profitujú “z vyrovnanej a uváženej diskusie o potratoch,“ a že „to, čo potrebujú, sú učitelia… ktorí im podajú fakty o tom, čo je legálne, a čo je dostupné“ v rámci nariadenia o ukončení, uvádza the Times Educational Supplement.
Diskutujúc o uznesení, ktoré hovorí, že dievčatá „stále čelia neakceptovateľným zdržaniam, hrozbám násilia a vyhrážaniu, nepresným a zavádzajúcim informáciám a nerovnému prístupu k potratovým službám,“ uvádza Jennifer Marchantová z pobočky únie Derby a Derbyshire, a dodáva že vychovávatelia „sa  potrebujú uistiť, že študenti majú najlepšie a najpresnejšie informácie, ktoré je možné získať.“
„Mnoho študentov prichádza z prostredia, kde táto téma nie je doma diskutovaná, alebo je diskutovaná nesprávne, keďže študenti pochádzajú z rodín, kde je nedostatok rodičovskej vedomosti, alebo je tam kultúrna predpojatosť,“ povedala počas konferencie v Liverpoole.
Niekoľko učiteľov prehovorilo proti tejto iniciatíve. Podľa Kresťanského Inštitútu, učiteľ Vincent Conyngham zo Severného Yorkshire poukázal na to, aká radikálna agenda únie vlastne je.
„Tento krok je v súlade s určitou liberálnou ideológiou, ktorá hovorí, že potraty by mali byť dostupné na požiadanie, bez kladenia otázok,“ dodal.
Iný učiteľ, Trevor Cope of Devon, hovorí, že učitelia by mali poskytnúť neutrálne informácie a nie politickú agendu.
Nanešťastie, toto nariadenie prešlo hlasovaním, čo znamená, že únia bude lobovať  vo vláde, aby zahrnula pro-potratové materiály do budúcich edukačných programov.
V Spojených Štátoch, už potratový gigant Planned Parenthood stihol pretlačiť svoju pro-potratovú agendu do myslí stoviek stredoškolákov v krajine.
V marci, rodičia z Monrovie, kalifornskej strednej školy vyjadrili odpor a znechutenie po tom, čo sa dozvedeli, že bol tento potratový kolos pozvaný na študentský festival zdravia bez ich vedomia.
Vo februári, škola v Severnej Karolíne tiež hlasovala o zrušení sexuálnej výchovy poskytovanej “edukačným programom” potratovej Planned Parenthood po tom, čo rodičia vyjadrili svoje obavy. Podľa správy CBS, rodičia uviedli, že program s názvom “GetReal” od Planned Parenthood “povzbudzuje šiestakov, aby sa cítili ´pohodlne a pripravene´ na sex.
Petícia uvádza, že osnova poskytuje pomocné kartičky zdôrazňujúce vhodné použitie kondómu pre ´vaginálny, orálny alebo análny sex´ a odporúča používanie ´plastového vrecka nevhodného pre mikrovlnky´ ako ochranu pre isté ne-reprodukčné sexuálne úkony.”
Podobné pobúrenie nastalo aj Michigane v roku 2017, keď rodičia odhalili, že potratová sieť plánovala učiť ich deti sexuálnu výchovu.
Minulý august obvod školy v Pennsylvánii po masívnych protestoch tiež zamietol plán na pridanie pobočky Planned Parenthood na strednú školu.
Viktória Dandarova
 
Príspevok Veľká Británia: Učitelia odhlasovali, že budú učiť študentky o tom, aké majú možnosti ísť na potrat zobrazený najskôr Hlavné správy.