Svet 12. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pxhere)
 

Mnohí ľudia v snahe rýchlo získať ideálnu postavu prijímajú krajné opatrenia a volia tvrdé diéty alebo zníženie množstva jedla. Ale občas taký prístup môže iba vážne poškodiť zdravie, a nie pomôcť v riešení problému.

Ilustračné foto

Dehydratácia
Mnohé diéty s cieľom zníženia váhy odvádzajú z organizmu vodu, čo je nebezpečné. Proces bude doprevádzaný niekoľkými nepríjemnými symptómami, ku ktorým patrí aj bolesť hlavy. Okrem toho sa takým spôsobom zhodené kilogramy rýchlo navracajú.

 
Metabolizmus
Správna a rýchla látková výmena je jedným z hlavných faktorov k dosiahnutiu vytúženej váhy. Avšak diéty, ktoré vyvolávajú v organizme stres, môžu porušiť metabolizmus, a preto kilá naviac na seba nenechajú dlho čakať.
 
Slabosť
Ak konzumované jedlo nezaisťuje organizmu získanie potrebnej energie, človek začína pociťovať neustálu slabosť a únavu. V súvislosti s tým sa zvyšuje riziko vzniku depresie.
 
Imunita
Keď človek znižuje príjem potrebných vitamínov a minerálov, jeho imunitný systém slabne a je náchylnejším k rôznym vírusom a infekciám. Najdôležitejšie je v potrebných dávkach prijímať vitamíny А, D, Е a К.
 
Srdce
Mnohé diéty môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu v organizme a normalizujú krvný tlak. Ale reakcia ľudského organizmu na prudké zmeny v jedálničku môže byť individuálna, čím často trpí aj srdcovo-cievny systém.
 
Nechty a vlasy
K správnemu fungovaniu organizmu je veľmi dôležitý príjem niekoľkých živín. Nedostatok užitočných prvkov môže spôsobiť zhoršenie stavu pokožky, ktorá sa začne vysušovať. Nie je výnimkou ani lámavosť nechtov, suchosť vlasov a ich vypadávanie.
 
Príspevok Vedľajšie účinky prísnych diét. Na čo netreba zabudnúť? zobrazený najskôr Hlavné správy.