Washington 5. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Pablo Martinez Monsivais)
 
V novej knihe Ronalda Kesslera pod názvom “Trumpov Biely dom: Zmena pravidiel hry” sa okrem iného píše, že Biely dom má v prípade núdze zriadený masívny tajný bunker ukrytý pod severným trávnikom

Pohľad na Biely dom v Washingtone

Ronald Kessler, bývalý reportér pre noviny The Washington Post a autor niekoľkých kníh o tajnej službe a národnej bezpečnosti, vo svojej knihe napísal, že tento obrovský kryt je dostatočný na to, aby sa tam zmestili osoby celého personálu Bieleho domu.
The Washington Examiner kladie jeho počiatky k časom bývalého prezidenta Baracka Obamu. V roku 2010 začal v sume 376 miliónov dolárov veľký projekt výstavby severného trávnika, čo bolo ale oficiálne oznámené, že ide len o vylepšenie elektrického vedenia a klimatizácie v Bielom dome, aj keď novinári mali dlhý čas podozrenie, že v podzemí bude bunker.
Jeden bunker už je pod východným krídlom, čo je “prezidentské centrum pre núdzové operácie”, kde sa počas teroristických útokov z 11. septembra ukrýval viceprezident Dick Cheney a ďalší vysokí predstavitelia. Ale nové zariadenie pod severným trávnikom je oveľa väčšie.
“Najmenej päť podlaží hlboký bunker, ktorý bol dokončený na konci Obamovej funkcie, môže v prípade útoku na zbrane hromadného ničenia ukryť zamestnancov celého západného krídla na neurčito,” píše Kessler.
Zmienil sa taktiež o tom, že Trump a aj jeho predchodcovia Brack Obama či George W. Bush dostávali každodenne niekoľko neoprávnených hrozieb, ktoré tajná služba spracúva a kategorizuje.
“Z bezpečnostných dôvodov tajná služba nekomentuje konkrétne bezpečnostné opatrenia v Bielom dome ani záležitosti týkajúce sa ochranných informácií,” povedal hovorca tajnej služby Mason Brayman.
 
 
Príspevok Vedľa Bieleho domu je nový obrovský tajný kryt pre prezidenta a administratívu zobrazený najskôr Hlavné správy.