Vedenie Smeru-SD rozhodovalo o nominácii na pozíciu ministra vnútra, padlo meno

Bratislava 20. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)
 
O nominácii na dôležitý post ministra vnútra včera rokovalo predsedníctvo vládneho Smeru-SD. Podľa informácii denníka Plus jeden deň sa predstavitelia strany dohodli, že koalícii na uvoľnený post po Tomášovi Druckerovi navrhnú súčasnú štátnu tajomníčku Denisu Sakovú.

Na snímke štátna tajomníčka ministerstva vnútra SR Denisa Saková

Saková bola jednou z hlavných adeptiek na post ministerky vnútra ešte počas rekonštrukcie vlády v marci. Napokon rezort prevzal bývalý minister zdravotníctva Tomáš Drucker, po tom čo prezident Kiska odmietol vymenovať nový vládny kabinet s Jozef Rážom ml. na pozícii ministra. Drucker sa však dlho v kresle reozortného šéfa neohrial. Začiatkom tohto týždňa oznámil demisiu v dôsledku zhoršenia zdravotného stavu a v dôsledku systematických útokov zo strany Igora Matoviča a hnutia OĽaNO.
Horúca kandidátka už dlhodobo pracuje na ministerstve vnútra pod vedením Róberta Kaliňáka. Denník Plus jeden deň ju dokonca označil za pravú ruku bývalého dlhoročného ministra. Saková stála pri Kaliňákovi od roku 2007. Počas prvej vlády Roberta Fica šéfovala Saková na ministerstve vnútra sekcii informatiky, telekomunikácií a bezpečnosti. V roku 2012 prišla opäť do rezortu ako vedúca služobného úradu, po voľbách v roku 2016 sa stala štátnu tajomníčku.
Denisa Saková by sa tak po odobrení koalíciou mohla stať prvou ženou na čele ministerstva vnútra. Jej nomináciu údajne presadzujú viacerí vysoko postavení členovia vedenia Smeru. Líder strany Robert Fico by si ale údajne na významnom vládnom poste predstavoval niekoho zo štruktúr strany. Saková je totiž len nominantkou strany.
V roku 2017 videl predseda Smeru v Sakovej a Petrovi Pellegrinim nastupujúcu generáciu v Smere-SD.
Podľa agentúry SITA vo vedení Smeru hovorili aj o ďalších potenciálnych kandidátoch. Jedným z najhlavnejších bol Viktor Stromček, ktorý ale údajne ponuku odmietol.
 
Príspevok Vedenie Smeru-SD rozhodovalo o nominácii na pozíciu ministra vnútra, padlo meno zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)