Bratislava 22. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC Nitra nezažíva ideálnu sezónu. Posledné štyri ligové stretnutia prehral a v tabuľke Fortuna ligy figuruje na poslednom mieste so ziskom chudobných siedmich bodov. Na nepriaznivú situáciu sa vedenie klubu zatiaľ nerozhodlo reagovať výmenou trénera, no kormidelníkovi A-mužstva Mariánovi Süttöovi dalo pred ďalšími troma súťažnými duelmi ultimátum

Na snímke tréner Marián Süttö

“Dňa 21. októbra 2019 zasadlo vedenie klubu a na základe neuspokojivých výsledkov dospelo k nasledujúcemu záveru. Mužstvo musí v najbližších dvoch ligových stretnutiach (26.10. s ViOnom Zlaté Moravce-Vráble a 2.11. so Spartakom Trnava) získať minimálne štyri body a postúpiť v Slovnaft cupe (30.10. proti Liptovskému Mikulášu). V opačnom prípade končí ako hlavný tréner Marián Süttö,” uvádza sa na oficiálnom webe mužstva spod Zobora.

Süttö v minulej sezóne pôsobil v štruktúrach klubu ako športový riaditeľ. Hlavným trénerom sa stal 20. júna, teda mesiac pred štartom nového ročníka. Jeho víziou bolo hrať svieži, organizovaný a behavý futbal, s ktorým budú pod Zoborom spokojní. Zatiaľ sa mu však nedarí, o čom svedčí najhoršia ofenzíva v lige a tiež druhá najhoršia defenzíva. Nitrania sa posledného ligového víťazstva dočkali v polovici septembra, keď zdolali Pohronie 3:0.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj