Vedci zistili, ako spomalené opakované zábery ovplyvňujú futbalových rozhodcov

Lovaň 12. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-David Vincent)
 

Zavedenie spomalených opakovaných záberov na futbalových zápasoch spôsobilo, že rozhodcovia sú prísnejší. Po ich zhliadnutí hráčov trestajú prísnejšie v porovnaní s obyčajnými záznamami, oznámili vedci v článku, ktorý bol zverejnený v časopise Cognitive Research: Principles and Implications.

Ilustračné foto

„Sme prví, komu sa podarilo preskúmať to, ako spomalené opakované zábery ovplyvňujú konanie rozhodcov. Je to obzvlášť dôležité v kontexte toho, že na ruských futbalových majstrovstvách sveta budú prvýkrát pracovať i videorozhodcovia, o ktorých nutnosti alebo nepotrebe teraz všetci diskutujú,” oznámil Jochim Spitz, biomedicínsky inžinier z univerzity v Lovani (Belgicko).
Futbal dnes zostáva jedným z najkonzervatívnejších športov na Zemi. Na rozdiel od hokeja, volejbalu, basketbalu a fakticky všetkých tímových športov, kde rozhodcovia opakované zábery používajú už niekoľko rokov, predstavitelia FIFA a tiež mnohí rozhodcovia, dokonca i futbalisti si myslia, že vo futbale video nemá miesto.
 

Príspevok Vedci zistili, ako spomalené opakované zábery ovplyvňujú futbalových rozhodcov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)