Svet 15. októbra 2017 (HSP/Dailymail/Foto:Pixabay)

Portál Dailymail publikoval článok Natalie Rahhal, v ktorom autorka uviedla, že vedci vyvrátili mýtus o odpojení ženského mozgu počas orgazmu.
Ilustračné foto

Podľa informácii v článku vedci vykonali pokusy, ktoré mali za cieľ sledovať funkciu ženského mozgu v čase orgazmu. V minulosti sa sexistickí a falokratickí vedci pridržiavali teórie, podľa ktorej v okamih kulminácie orgazmu sa ženský mozog “odpája” a nedokáže sledovať iné informácie zo svojho okolia.
Vedci si zo 40 záujemkýň vybrali 10 dobrovoľníčiek, ktoré prešli viacerými podrobnými testami, uvedených 10 dobrovoľníčiek potvrdilo vysokú frekvenciu orgazmov v bežnom sexuálnom živote.
Podľa informácii vedcov v odbornej štúdii v časopise Journal os Sexual Medicine vedci sledovali účinky ženského orgazmu pomocou vyšetrenia magnetickou rezonanciou.
Stimulácia ženských erogénnych zón ukázala, že v okamihu orgazmu  sa stimulovalo množstvo neurónov v hypotalame. Vedci potvrdili, že ženy zachovávajú aj naďalej svoj “multitasking” a zrejmá neprítomnosť iných myšlienok môže byť spôsobená sústredením sa na vyvrcholenie orgazmu.
U mužov pravdepodobne nemá význam robiť pokus, či sa počas orgazmu ich mozog odpája, alebo nie. Samozrejme, že sa neodpája.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.