Vedci vysvetlili, prečo je nočné chodenie na WC zdraviu nebezpečné

Washington 17. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 

Vedci spojili pravidelné nočné chodenie na WC s celým radom nebezpečných zdravotných problémov.

ilustračné foto

Časopis Medical News Today uviedol, že zvyk prebúdzať sa v noci a chodiť na WC je hodnotený lekármi ako faktor mnohých nepríjemností s organizmom, počínajúc rannou únavou až po ochorenie srdca. Negatívny účinok nočného chodenia na WC odborníci vidia predovšetkým v tom, že to narušuje nepretržitý spánok a upevňuje nykturiu — problémy s močením.
„Pokiaľ človek pravidelne nedostatočne spí kvôli nočnému chodeniu na WC, je ohrozený zhoršením pamäte, stratou koncentrácie, prudkými výkyvmi nálady, pocitom neustálej únavy. Zvyšuje sa tiež riziko obezity, cukrovky, depresie, ochorenia srdca,” uviedli vedeckí odborníci v uverejnenom článku.
Podľa slov vedcov je možné hovoriť o nykturii vtedy, pokiaľ sa viac než 40 % dennej normy moču uvoľňuje v noci. Lekári upresňujú, že tento problém častejšie postihuje starších ľudí, ale v prípade zvyku piť veľa tekutín neskoro večer a na noc môže nykturia vzniknúť v každom veku. Pokiaľ u seba objavíte príznaky problémov s močením, je potrebné navštíviť lekára, pretože táto porucha iba zdanlivo vyzerá neškodne. Koľko je potrebné vypiť vody? Podľa názoru odborníkov pri absencii individuálnych kontraindikácií je potrebné vypiť okolo dva litre čistej neperlivej vody denne. Spotrebu tekutín vo večernej dobe je potrebné kontrolovať, obzvlášť vtedy, pokiaľ je nočné chodenie na WC vaša rodinná anamnéza.
 

Príspevok Vedci vysvetlili, prečo je nočné chodenie na WC zdraviu nebezpečné zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)