Amsterdam 2. septembra 2017 (HSP/sputnik/Foto:Pixabay)

Holandskí vedci určili maximálnu možnú dĺžku ľudského života. Píše o tom Tilburgská univerzita.
Podľa ich hodnotenia sa môžu ženy dožiť 115,7 rokov a muži 114,1 rokov. Špecialisti stanovili, že za roky 1986-2015 bez ohľadu na strojnásobenie počtu ľudí starších ako 95 rokov, sa maximálna dĺžka ľudského života skoro nezmenila. Danú skutočnosť považujú autori za dôkaz dosiahnutia hranice ľudského života.
Ilustračné foto

K podobným záverom prišli špecialisti štatistickej analýzy dĺžky života viac než 75 tisíc Holanďanov starších ako 94 rokov, ktorí zomreli za posledných 30 rokov.

V júni kanadskí vedci uviedli, že priemerná maximálna dĺžka života človeka (teda spriemerovaná podľa všetkých ľudí dlho žijúcich) je dlhšia, než uvádzal výskum amerických medikov zverejnený v októbri 2016. Tento výskum totiž stanovoval priemernú maximálnu dĺžku ľudského života na 115 rokov, absolutná hranica bola 125 rokov.
Je potrebné poznamenať, že najstarším človekom na Zemi, ktorého dátumy narodenia a smrti sú oficiálne potvrdené, bola Francúzska Jeanne Calmentová, ktorá zomrela v roku 1997. Prežila 122 rokov, 5 mesiacov a 14 dní.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.