Praha 24. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)
 
Výskum, ktorý pred rokom uskutočnila Univerzita Karlova, mal za úlohu zistiť, ako príťažlivé sú rôzne druhy ženských postáv. Proti všetkým očakávaniam sa ukázalo, že sa mužom nepáčia veľké prsia, ale “malé a vznetlivé”.

Ilustračné foto

To odporuje rozšírenému názoru, že majiteľky kyprého poprsia majú väčšiu úroveň estrogénu, a preto si pripadajú ženskejšie a vyvolávajú u mužov želanie pokračovať s nimi v udržaní ich rodu.
Experimentu sa zúčastnilo 267 mužov zo štyroch krajín: Namíbia, Kamerunu, Brazílie a Česka. Vedci im ukazovali fotografie ženských pŕs najrôznejších rozmerov a tvarov. Zistilo sa, že najviac sa účastníkom páčila prsia strednej veľkosti a všetci muži jednoznačne vyhlásili, že poprsie má byť pružné.
Vedci si vysvetľujú tieto výsledky evolúciou. Je známe, že postupom veku ženské prsia strácajú na pružnosti a opadávajú. A preto aj keby bolo poprsie veľké, ak začne byť ovisnuté, má jeho majiteľka menej šancí zaujať veľa nápadníkov.
Avšak nie všetci súhlasia s českými vedcami. Napríklad thajskí vedci Viren Swami a Martin Tove došli k úplne iným záverom. Potom, čo ukázali 266 Malajsijcom snímky rôznych pŕs, ukázalo sa, že veľké prsia mali v obľube chudí muži, zatiaľ čo malé tuční.
Záhada ženskej krásy ale zaujíma nielen vedcov. Jeden z najpopulárnejších pornografických portálov Pornhub zverejnil výsledky prieskumu, z ktorých vyplýva, že väčšina jeho návštevníkov dáva prednosť veľkým prirodzeným prsiam. Uznáva však, že počet ich priaznivcov klesá, zatiaľ čo počet milovníkov menšieho poprsia stúpa.
 
Príspevok Vedci sa pokúsili zistiť, ako vyzerá dokonalý tvar ženských pŕs. Výsledky sú zaujímavé zobrazený najskôr Hlavné správy.