Moskva 17. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Čaj, sóda, možno Coca-Cola? Vedci z Gorbatovovho federálneho potravinárskeho ústavu Ruskej akadémie vied uviedli optimálny nápoj pre zdravý spôsob života

Ilustračné foto

Ide o nealkoholický nápoj na základe slnečnice topinambur, čo je hľuznatá rastlina, ktorá je známa ako židovské zemiaky alebo jeruzalemský artičok.

Podľa názoru expertov má topinambur univerzálne liečivé vlastnosti. Používajú ho, napríklad na výrobu liečiv na korekciu látkovej výmeny pri cukrovke, obezite a ochoreniach obličiek.

Nealkoholické nápoje z topinamburu môžu obsahovať mrkvové, tekvicové a jablkové pyré, a tiež šťavu z broskýň, marakuje a ananásu. V každom prípade je potrebné dávať pozor na obsah: pyré z topinamburu má tvoriť približne 15-20%.

Slnečnica topinambur

Vedci zdôraznili, že táto rastlina má univerzálne liečivé vlastnosti, preto je používaná vo výrobe liekov na cukrovku, obezitu, ochorenia obličiek a zažívacieho ústrojenstva.

Rastlina obsahuje veľké množstvo nenahraditeľných aminokyselín, vitamínov skupiny B, užitočných sacharidov, kyselinu askorbovú, beta karotén, a tiež minerálne látky: kalcium, železo, fosfor, chróm, draslík, horčík, zinok a kremík.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj