Virginia 8. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)
 
Vedci z USA a Švédska stanovili, že príčinou rozvodov a problémov v rodinnom živote je najčastejšie genetika. Stanovisko k výskumu je zverejnené na stránke Virginia Commonwealth University.

Ilustračné foto

Špecialisti zanalyzovali štatistiku rozvodov vo Švajčiarsku a prišli k záveru, že novomanželia, ktorých rodičia boli v niekoľkých manželstvách, najčastejšie opakujú ich skúsenosť. Vinníkom nie je výchova a atmosféra doma, ale genetické predpoklady, píše sa v materiáli.
Vedci skúmali sobášne listy respondentov, ktorí boli vzatí z detských domovov, a zistili, že opakujú vzťah biologických rodičov. Zároveň uvádzajú, že  skúsenosť z rodiny, ktorá si dieťa zobrala, nemá vplyv na frekvenciu rozchodov s partnerom.
“Presvedčivo sme dokázali, že genetické faktory určujú v značnej miere náklonnosť k rozvodom, ktorá sa odovzdáva z generácie na generáciu,” oznámila jedna z autoriek správy Jessica Salvatorová.
Vedci dúfajú, že preskúmanie problémov na úrovni génov a tiež analýza rodinného zväzku pomôžu v budúcnosti znížiť počet nešťastných sobášov.
 
 
Príspevok Vedci odhalili jednu z príčin nešťastných manželstiev zobrazený najskôr Hlavné správy.