Bratislava 1. mája 2019 (HSP/RCVK/Foto: RCVK)

V Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave sa 26. apríla konalo podujatie pod názvom Biblionoc, ktoré zorganizoval Zväz Rusov v Bratislave, a ktoré bolo venované 210. výročiu narodenia veľkého ruského spisovateľa Nikolaja Vasilieviča Gogoľa

Základným námetom tohto sviatočného večera pre deti bolo vynikajúce Gogoľovo dielo Večery na laze neďaleko Dikaňky. Na programe bolo bábkové divadlo, premietanie sovietskych a ruských animovaných filmov, súťaže a kvízy či tvorivé dielničky. Deti sa rozdelili do družstiev, ktoré sa po absolvovaní všetkých úloh snažili vyriešiť hlavnú hádanku.

Zvláštnou časťou podujatia bolo čítanie úryvkov z diel Nikolaja Gogoľa, kde vystupovali samotné deti. Na záver všetci účastníci Biblionoci dostali od Ruského centra vedy a kultúry  darčeky v podobe detských knižiek ruských autorov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj