Bratislava 28. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook-Polícia SR)
 
V bratislavskej Dúbravke na ulici M. Sch. Trnavského sa v stredu popoludní strieľalo. Došlo k postreleniu muža, ktorý bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Ako sa ale neskôr ukázalo postreleného muža hľadá už dlhšiu dobu polícia. Informovali o tom policajti na sociálnej sieti

Ako sa neskôr ukázalo, postrelený muž mal ešte v januári nastúpiť na výkon trestu, no neurobil tak a pred políciou sa skrýval.
“Neuveriteľný prípad sa stal včera v Bratislave. Odsúdený podvodník nenastúpil v januári do basy. Skrýval sa. Včera ho niekto prichytil na svojom pozemku a postrelil ho. Podvodník ušiel a chcel sa sám ošetriť. Policajti z poriečneho oddelenia Emil Krta a Slavomír Hirák ho zadržali. Takže to bol aj dôvod jeho kyslého výrazu v tvári, keď síce dostal pomoc od záchranky, no veľmi dobre vedel, kam povedú ďalšie jeho kroky.”

K streľbe došlo včera poobede v záhradkárskej oblasti v mestskej časti Bratislava – Dúbravka. (viac v článku)
“Podľa doterajších informácií mal muž na svojom pozemku v čase okolo 12:45 h spozorovať neznámeho muža, ako odnáša košík s kvetmi. Medzi mužmi malo prísť k slovnému konfliktu a po tom, ako chcel neznámy muž z miesta odísť mal druhý muž použiť varovný výstrel do vzduchu z legálne držanej zbrane. Následne malo prísť medzi mužmi k fyzickému napadnutiu, pri ktorom vyšiel zo zbrane jeden výstrel a zasiahol neznámeho muža do nohy.”
Zranený muž pred policajtmi utiekol no im sa ho podarilo vypátrať.
“Zranený z miesta odišiel na neznáme miesto. Policajtom sa podarilo zraneného muža vypátrať v jednej zo záhradných chatiek. Muž bol odovzdaný do starostlivosti privolaným záchranárom a prevezený do jednej z bratislavských nemocníc.”
Policajti neskôr zistili, že je na zraneného muža vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody.
“Lustráciou zraneného muža v policajných evidenciách bolo zistené, že sa nachádza v pátraní a bol na neho vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody pre trestný čin podvodu.”
Polícia začala trestné stíhanie. “V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci zločinu ublíženia na zdraví. Podozrivý bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Ďalšie okolnosti tohto skutku sú v týchto chvíľach naďalej predmetom intenzívneho vyšetrovania.”
“Vzhľadom na štádium trestného konania bližšie informácie k prípadu v súčasnosti nie je možné poskytnúť. Ako náhle to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,” uzavrela polícia.
 


 
Príspevok Včerajšia streľba v bratislavskej Dúbravke. Polícia: Ranu si chcel ošetriť sám, pretože sme ho hľadali zobrazený najskôr Hlavné správy.