Väznený Jordi Sánchez bude dvojkou na Puigdemontovej kandidátnej listine

Barcelona 16. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: Jordi Sánchez Twitter)

Jordi Sánchez, väznený vodca Katalánskeho národného zhromaždenia (ANC), ktoré stálo pri zrode hnutia za nezávislosť regiónu, sa vzdal svojej funkcie v ANC a bude kandidovať vo voľbách do katalánskeho parlamentu.
Na snímke Jordi Sánchez

ANC vo svojom vyhlásení spresnilo, že Sánchezovo meno bude druhé v zozname na kandidátnej listine Spoločne pre Katalánsko (JUNTSxCAT), ktorú vedie Madridom zosadený predseda katalánskej vlády Carles Puigdemont.
Puigdemont sa spolu so štyrmi členmi svojej bývalej vlády stále zdržiava v Belgicku, kde čaká na verdikt vo veci žiadosti o jeho vydanie na trestné stíhanie do Španielska.
Sáncheza a Jordiho Cuixarta, predsedu združenia Ómnium Cultural (OC) podporujúceho katalánsky jazyk a kultúru, vzali 16. októbra do vyšetrovacej väzby pre podozrenie, že svojím konaním počas septembrového zásahu polície v Katalánsku povzbudzovali ľudí k vzbure.
Spolu s touto dvojicou sú vo väzbe aj ďalší ôsmi ministri Puigdemontovej bývalej vlády.
Vo štvrtok večer sa majú pred radnicami v katalánskych mestách konať demonštrácie, ktorými si ich účastníci chcú pripomenúť mesiac trvania väzby lídrov ANC a OC.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.