Vatikánska detská nemocnica zabezpečí v Jordánsku chirurgiu pre utečencov

Vatikán/Jordánsko 9. augusta 2017 (RV/HSP/Foto:SpC-Vatikan)

Vatikánska detská nemocnica Bambino Gesù v utorok podpísala memorandum o spolupráci s Jordánskou pobočkou UNHCR (Vysoký komisariát OSN pre utečencov)

Cieľom iniciatívy s podporou Apoštolskej nunciatúry v Jordánsku je zabezpečiť chirurgické zákroky pre detských pacientov trpiacich ťažkými ochoreniami, ktorí pochádzajú zo sociálne slabších rodín, či už ide o utečencov alebo domácich Jordáncov.
Do konca tohto roka bude môcť absolvovať životne dôležité zákroky vyše 300 detí. Ide najmä o diagnózy kardiovaskulárne, očné, ortopedické a neurologické. Dohoda tiež umožní profesionálne výmeny a poskytne príležitosť pre vzájomné odovzdávanie skúseností lekárov.
Podľa údajov UNHCR je v Jordánsku okolo 1500 detí, ktoré potrebujú liečbu ochorení ako rakovina, srdcová nedostatočnosť či neurologické problémy. UNHCR v Jordánsku registruje približne 700 tisíc utečencov. Pochádzajú zo 40 krajín a väčšina z nich žije v mestských zónach. UNHCR im umožňuje prístup k verejným zdravotníckym službám, doteraz to však bola iba základná starostlivosť a nie vysoko špecializované zákroky.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.