Vatikán/Svet 26. septembra 2017 (HSP/Ansa/Foto: printscreen Correctio filialis )

Ako priniesla agentúra Ansa, web stránka, na ktorej je publikovaný list venovaný pápežovi Františkovi v znení “priateľskej korekcie” jeho učenia a ktorý je podpísaný v súčasnosti takmer 70 signatármi vyššieho teologického vzdelania, nie je dostupná z počítačov, ktoré sa nachádzajú za múrmi Vatikánu
Úvodná stránka Correctio filialis

“Prístup na stránku, ktorú sa snažíte navštíviť, bol zablokovaný podľa pravidiel inštitucionálnej bezpečnosti”, – takýto text sa objavil v prehliadači u tých, ktorí sa v okolí Svätej Stolice pokúšali dostať na stránku, ktorá publikovala oficiálnu výzvu na korekciu pápeža Františka. V súčasnosti sa teda nikto z Vatikánu nemôže prekliknúť na stránku www.correctiofilialis.org a podpísať pod túto výzvu.
V liste, ktorý je na stránke publikovaný, takmer 70 teológov urguje pápeža Františka, aby ozrejmil pozície Cirkvi v apoštolskej exhortácii Amoris Laetitia v kapitole, ktorá sa začala svojvoľne vykladať aj v rámci katolíckej Cirkvi a môže zmiasť veľké množstvo duší. Zmätočný výklad podporuje tzv. sedem heréz, ktoré sa tak nekontrolovateľne šíria, keďže si ich výklad ľudia opierajú práve o túto exhortáciu. Týkajú sa predovšetkým katolíckeho učenia o sviatosti manželstva a vecí morálky a svedomia, prirodzeného zákona a Božích prikázaní (viac TU). Signatári žiadajú, aby pápež František herézy vyvrátil a vyjadril sa k týmto témam jasnejšie, bez toho, aby vznikali neskôr nesprávne interpretácie s domnienkou, že sú podporované práve jeho osobou, či nebodaj neomylným učením Cirkvi.
Cieľom tejto korekcie a priateľského upozornenia pápeža však nemá byť označenie pápeža za heretika ale chrániť dobro Cirkvi ako aj pápeža samotného.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.