Vatikán 13. februára 2019 (HSP/TK KBS/RV/Foto:Pixabay)
 
Filatelistický úrad Vatikánskeho štátu pripomenul 90. výročie podpísania Lateránskych zmlúv vydaním pamätnej poštovej známky. Po prvýkrát vytvoril pre túto mimoriadnu udalosť aj špeciálnu známku v podobe výšivky

Na snímke Vatikán

Najhodnotnejšia a veľmi mimoriadna je vyšívaná známka na červenej tkanine v hodnote 8,40 eur, ktorá zobrazuje znak mestského štátu Vatikán s pečiatkou rokov 1929 a 2019. Ďalšia tematická známka z papiera, v hodnote 1,10 eur, zobrazuje miesto podpísania historických zmlúv v Lateránskom paláci pred 90 rokmi, aj originálny stôl a stoličky tej doby.
Vatikán tohto roku okrem tradičnej známky pontifikátu pápeža Františka pripomenul filatelistom aj 34. svetový deň mládeže v Paname, storočnicu zriadenia Albánsko-talianskej gréckokatolíckej eparchie Lungro. Je možné zakúpiť si i pamätný filatelistický hároček, na ktorom sú známky v dvoch hodnotách (1,10 eur a 1,15 eur) a predstavujú pápežov Pia XI. a Františka na pozadí s mapou Vatikánu. Obraz je zarámovaný vencom olivových a dubových vetiev.
 
Príspevok Vatikán vydal pri 90. výročí Lateránskych zmlúv vyšívanú známku zobrazený najskôr Hlavné správy.