Bratislava/Košice 23. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
V stredu sme priniesli správu o tom, že v Košiciach bude 1. septembra okrem dlho avizovanej slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej aj dúhový pochod LGBT aktivistov Košický Pride 2018 (viac v článku). Na túto problematiku a nešťastne či úmyselne naplánovaný termín homosexuálnych aktivistov upozornil na sociálnej sieti aj poslanec Národnej rady Richard Vašečka.

Na snímke Richard Vašečka

“Nerozhorčujme sa, ani nedajme priestor negatívnym myšlienkam a slovám. Verme, že to nebolo naschvál. Chcem však zdvorilo požiadať organizátorov, ale aj predstaviteľov mesta Košice, aby zvážili zrušenie tohto pochodu, v najhoršom prípade jeho presunutie na iný deň,” uviedol poslanec na sociálnej sieti.
Dodal, že pokladá za zvlášť nevhodné, aby sa takýto pochod konal v deň blahorečenia mučeníčky čistoty. “Špeciálne povzbudzujem Košičanov, aby dali miestnej samospráve jasne najavo svoj postoj. Ak ste z Košíc, alebo máte medzi svojimi priateľmi Košičanov, prosím, zdieľajte,” apeluje Richard Vašečka.
 

 
Vašečka uplynulý víkend tiež otvorene kritizoval komentár denníka SME o činoch Anny Kolesárovej, kvôli ktorým má byť blahorečená. SME totiž tvrdil, že blahorečenie Kolesárovej je viac obludné ako pokus o jej znásilnenie a jej vražda.
“To, že počas druhej svetovej vojny zbytočne zomrela nevinná dievčina, je nepochybne hrôzou. No že sa jej smrť využije na spoetizovanie odporných činov a že z prirodzenej ľudskej obrany pred útokom sa urobí vymývanie mozgov mladým ľuďom, je rovnako, ak nie viac obludné,” napísal denník SME.

Vašečka na Facebooku reagoval: “Nie, že by sme to doteraz nevedeli, ale teraz je to už jasné, sú to otvorení nepriatelia cirkvi, bez akejkoľvek hanby a úcty.”
“Nepriateľom máme žehnať. Tak im žehnám! A blahoslavená Anka Kolesárová sa za nich isto prihovára.”
“Ale čítať SME už nebudem. Napriek znechuteniu z mnohých komentátorov a z mnohých článkov som dodnes ešte z pracovných dôvodov SME čítaval. Pohár trpezlivosti však pretiekol. Definitívne som si odstránil aj ich záložku na prehliadači. Vždy ma zaujímali aj odlišné názory, ale takýto hnus a neúcta k Bohu i k ľuďom sú absolútne za čiarou,” dodal poslanec Vašečka.
 


Príspevok Vašečka pomenoval otvoreného nepriateľa Cirkvi a vyzval organizátorov dúhového pochodu aj mesto Košice, aby zvážili zrušenie či preloženie pochodu v deň blahorečenia Anny Kolesárovej zobrazený najskôr Hlavné správy.