Londýn 15. marca 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-DPA-Christoph Schmidt)
 
Britská letecká spoločnosť, Thomas Cook Airlines, sa čelí kritike potom, čo jej zamestnanci upozornili jednu z cestujúcich, že jej oblečenie “pôsobí pohoršujúco” a ak nechce vystúpiť má si obliecť bundu. Informuje News.com

Na snímke lietadlo spoločnosti Thomas Cook

21-ročná Emily zo Solihullu, vo Veľkej Británii, tvrdí, že bola „roztrasená sa a rozrušená“ po tom, čo jej personál oznámil, že nevzlietnu, pokiaľ si nezakryje svoj „nevhodný“ krátky top.
K incidentu došlo 2. marca počas letu z Birminghamu na Tenerife. „Prešla som v tom oblečení cez kontrolu, cez celé letisko a potom som v ňom nastúpila do lietadla,“ uviedla pre The Sun.
„Letuška mi povedala, že som nevhodne oblečená a mám si cez seba niečo prehodiť. Potom prišiel letový manažér a personála povedali:„ Ak si teraz nedáte bundu, vyvedieme vás z lietadla “.
Podľa O’Connorovej hneď vedľa sedeli dvaja pasažieri, ktorý mali oblečené iba kraťasy a tielko a nikto im nič nepovedal.
Jeden zo spolucestujúcich, ju mal nazvať „patetickou ženou“ a požiadal ju, aby si „dala to po***** sako“.
„Chystali sa ma vyhodiť z lietadla a zdržali ho na 20 minút. Nepohli sme sa, kým som si neobliekla bundu.” Podľa nej išlo o najhoršiu a najtrápnejšiu skúsenosť jej života.
Hovorca leteckej spoločnosti sa za celý incident ospravedlnil: “Je nám ľúto, že sme rozrušili pani O’Connorovú. Je jasné, že sme situáciu mohli riešiť lepšie. Rovnako ako väčšina leteckých spoločností, máme aj my pravidlá obliekania. Platia rovnako pre mužov a ženy všetkých vekových kategórií, nikoho nediskriminujeme. Posádky majú ťažkú úlohu dbať na dodržiavanie týchto pravidiel, a nie vždy sa im to vydarí.”
Emily dodala, že na spetnej ceste mala na sebe to isté oblečenie a nikto jej nič nepovedal.
 

 
Príspevok “Vaše oblečenie pôsobí pohoršujúco”: Aj lietanie má svoje pravidlá obliekania zobrazený najskôr Hlavné správy.