Bratislava 3. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Kancelária prezidenta SR požiadala o opravu týždenník Vasárnap (News and Media Holding), ktorý zverejnil rozhovor s prezidentom Andrejom Kiskom, aj Denník N, ktorý časť rozhovoru prebral. Ide o časť textu, v ktorom bolo napísané, že minister financií Peter Kažimír vytkol ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi zneužívanie NAKA a ako zdroj bol uvedený prezident Andrej Kiska.
Na snímke prezident SR Andrej Kiska

Prezident podľa vyjadrenia kancelárie nikdy nepovedal, že by minister Kažimír hovoril o NAKA. Doslovný prepis rozhovoru je takýto:
“V tomto prípade sa ukazuje, že sme stále mafiánsky štát. Mafiánsky štát znamená, že štát zneužije hrubo svoju moc na to, aby pošpinil, zdiskreditoval kohokoľvek. Ukázalo sa, že za všetkým, za celou touto organizáciou stojí minister vnútra, ktorý zneužíva národnú kriminálnu agentúru. V médiách presiakla informácia, že na predsedníctve strany Smer minister financií, na ktorého sa paradoxne ukazovalo ako keby zlyhával daňový úrad, keď v úvodzovkách nahnevaný pracovník daňového úradu posielal list novinárom, tak na tom predsedníctve strany Smer minister financií hrubo vytkol ministrovi vnútra Kaliňákovi, že tú špinu chceli hodiť naňho, a pritom on za tým stojí. A na predsedníctve Smeru sa pohádali. A potvrdili mi to viacerí členovia Smeru, že sa to skutočne stalo. Je to smutné. Je to smutné, ak minister vnútra zneužíva svoj úrad. A ešte smutnejšie je, že o tom všetkom bol informovaný aj predseda vlády a takéto špinavosti nezastaví,” zverejnila kancelária prezidenta.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.