Durban 2. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Tim Ireland)

Svetový rekordér Wayde van Niekerk nebude na nadchádzajúcich MS v atletike v katarskej Dauhe (27. septembra – 6. októbra) obhajovať titul v behu na 400 metrov. Dvadsaťsedemročný Juhoafričan sa stále nezotavil z vážneho zranenia kolena, ktoré utrpel pred dvoma rokmi počas charitatívneho ragbyového zápasu

Na snímke Wayde van Niekerk

Olympijský šampión a dvojnásobný majster sveta v pondelok vyhlásil, že musí znovu odložiť svoj súťažný návrat. “Naďalej zostávam pozitívne naladený a riešim veci zo dňa na deň, pričom rešpektujem moje telo a všetky odporúčania od lekárov. Nechcem na seba vyvíjať tlak, ani nič uponáhľať. Telo mi povie, keď bude pripravené,” citovala ho agentúra AP.

Van Niekerk sa zranil počas ragbyovej exhibície v Kapskom Meste, keď sa nešťastne pošmykol a spadol. Následne sa v USA podrobil operácii pretrhnutých krížnych väzov. Podľa pôvodných prognóz mal pauzovať “iba” šesť až deväť mesiacov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj