Londýn 31. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Steven Paston)
 
Aktuálna svetová jednotka Michael van Gerwen z Holandska a Angličan Michael Smith sa stali finalistami majstrovstiev sveta najprestížnejšej šípkarskej organizácie PDC, ktoré sa konajú v Londýne (13.12. 2018 – 1.1. 2019). Finálové stretnutie je na programe v utorok 1. januára o 21.10 h SEČ

Na snímke Michael van Gerwen

Dvojnásobný majster sveta Van Gerwen zdolal v nedeľňajšom semifinále rovnako 2-násobného svetového šampióna Garyho Andersona zo Škótska hladko 6:1 na sety. “Mighty Mike” ako znie prezývka Van Gerwena bude môcť nadviazať na roky 2014 a 2017, kedy sa stal majstrom sveta. Pred dvoma rokmi si v súboji o trofej poradil práve s Andersonom (7:3 na sety).
Dvadsaťdeväťročný Van Gerwen sa v utorňajšom finále stretne s finálovým debutantom a desiatym nasadeným Angličanom Michaelom Smithom, ktorý si v semifinále poradil s najväčším prekvapením turnaja, ďalším Angličanom Nathanom Aspinallom po výsledku 6:3 na sety. Pre 27-ročného Aspinalla bola tohtoročná účasť na MS premiérovou a hneď sa zaskvel najlepším výsledkom v kariére.
Dvadsaťosemročný Smith má za sebou skvelú sezónu. Okrem postupu do záverečného súboja na MS sa predstavil aj vo finále šípkarskej Premier League, kde nestačil na svojho utorňajšieho súpera Van Gerwena. Tento rok sa tešil z prvého turnajového triumfu, keď nenašiel premožiteľa na podujatí PDC World Series v čínskom Šanghaji. Jeho doterajším maximom na svetovom šampionáte bola štvrťfinálová účasť z roku 2016.
 
Príspevok Van Gerwen cez Andersona do finále, kde ho čaká M. Smith zobrazený najskôr Hlavné správy.