Barcelona 19. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Manu Fernandez)

Ernesto Valverde: ” Sme tu však všetci pre neho”
Na snímke tréner FC Barcelona Ernesto Valverde

Podľa trénera španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Ernesta Valverdeho môže byť za zranením útočníka Ousmana Dembélého fakt, že v jeho doterajšej kariére neabsentoval v dôsledku svalového problému.
Francúzsky útočník nedohral víkendový ligový duel proti Getafe, po 25 minútach musel odísť z ihriska pre roztrhnutú šľachu v ľavom stehne. “Zranenie a dlhšia absencia je najhoršia vec, ktorá sa hráčovi môže stať. Treba byť trpezlivý, pozerať sa na to, ako sa veci zlepšujú. Niekedy sú dobré dni, niekedy sú horšie. Ousmane Dembélé je však mladík, preto je to pre neho náročnejšie. Sme tu však všetci pre neho, aby sme mu pomohli a podporili ho,” uviedol tréner Barcelony na margo zranenia.
Podľa oficiálneho klubového stanoviska čaká 20-ročného futbalistu operácia a následná pauza. Odhaduje sa, že Dembélé nepomôže Barcelone v najbližších troch až štyroch mesiacoch. “Je to hráč, ktorý doteraz nemal svalové problémy. Možno nemá skúsenosti s menším diskomfortom, ktorý možno mal. Ako hráč je veľmi rýchly. Pohyb, ktorý urobil, je jeden z najhorších, ktorý je možný urobiť svojej šľache. Pri takomto pohybe existuje vyššia možnosť zranenia, skúsený hráč sa vie tomu vyhnúť. Viem to preto, lebo to isté sa stalo aj mne, keď som bol hráč,” citovala Valverdeho oficiálna klubová webstránka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.