Moskva 14. marca 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Známy ruský politológ Valerij Pjakin vo svojej tradičnej relácie komentoval najnovšie udalosti na medzinárodnej politickej scéne, posvietil si na to, čo sa deje v Rusku a odpovedal na otázky divákov.

Záber z videa

Skúsený ruský analytik hlavnú pozornosť vo svojom komentári venuje významu najnovšieho vystúpenia ruského prezidenta Vladimíra Putina pred Federálnym zhromaždením Ruska. Vysvetľuje, prečo Putin tak veľa hovoril o najmodernejších ruských zbraniach a čo to všetko znamená. Spomenul svojho „obľúbeného“ globálneho prediktora a porozprával, prečo ten ponechal Rusku možnosť výroby moderných zbraní a ako vojenská rovnováha a víťazstvo v sýrskej vojne bráni rozpútaniu jadrovej katastrofy vo svete.
Aj naďalej zostáva názor, že ruskí olympionici a paraolimpionici nemali sa zúčastniť na olympiáde v Pjongčangu. Domnieva sa dokonca, že spev ruských hokejistov pod bielou olympijskou vlajkou poškodil Rusko, aj keď spolu s ruskými fanúšikmi sa snažili prekričať olympijskú hymnu a spievali svoju národnú.
Podľa neho, to sa dokonca prejavilo aj na škandálnom rozhodnutí arbitrážneho súdu v Štokholmu, ktorý nariadil, že Rusko bude platiť Ukrajine za nedodaný plyn. Domnieva sa, že ruskému hokejistovi Iľjovi Kovalčukovi pripravovali podobnú úlohu, ako Kličkovi, ale na „ruskom Majdane“. Podľa neho, viacerí ruskí politológovia sú neschopní a preto sa každý človek musí učiť chápať procesy v sociálnych supersystémoch. Mnohé jeho tvrdenia sú sporné, ale majú logiku. Veď posúďte sami.
Video si môžete pozrieť tu:

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.