Bratislava 29. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Náborová kampaň Slovenského Červeného kríža (SČK) Valentínska kvapka krvi uzavrela svoj 24. ročník. Zúčastnilo sa na ňom rekordných 29.295 ľudí, ktorí sa rozhodli darovať krv. Informuje o tom SČK v tlačovej správe

Na snímke Valentínska kvapka krvi v Esterháziho paláci v Bratislave

Kampaň odštartovali študenti Ekonomickej univerzity v Bratislave 14. februára. Výzva darovať krv však rezonovala vo všetkých regiónoch Slovenska a počas päťtýždňovej kampane oslovila 29.295 darcov krvi. Ruku na záchranu ľudského života napokon mohlo vystrieť 25.400 z nich, spolu darovali takmer 11.500 litrov krvi.
Tohtoročnú kampaň s mottom Láska má veľa podôb podporili aj ľudia, ktorým darovaná krv zachránila život. Spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi sa podelili o svoj príbeh a v krátkych videách osobne poďakovali darcom krvi.
„Ďakujeme všetkým, ktorí sa do kampane zapojili. Tohtoročný Valentín oslovil 3751 prvodarcov. Veríme, že v darovaní budú pokračovať,“ hovorí generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža Zuzana Rosiarová.
„Dostávame množstvo pozitívnych odkazov od darcov krvi. Potvrdzuje sa nám, že naša práca má zmysel, čo nám dáva chuť pokračovať v kampaniach,“ uviedla.
Valentínska kvapka krvi v roku 2020 oslávi štvrťstoročie, červenokrížiaci sa však náboru darcov krvi venujú už od roku 1948. Slovenský Červený kríž oceňuje mnohonásobných bezpríspevkových darcov krvi od roku 1960. Za necelých 60 rokov udelil takmer 350.000 ocenení.
 
Príspevok Valentínska kvapka krvi bilancuje svoj 24. ročník zobrazený najskôr Hlavné správy.