Bratislava 11. mája 2018 (HSP/Foto:HSP)
 
Kto sleduje mainstreamové média mohol by nadobudnúť dojem, že všetci obyvatelia Slovenska chcú predčasné voľby. Rôzni “aktivisti” dokonca začali na protestoch “za slušné Slovensko” zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách. Skutočnosť je ale samozrejme iná. Podľa prieskumu verejnej mienky väčšina Slovákov odmieta predčasné voľby.

Graf

Mainstreamové média od vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice neustále propagujú predčasné voľby. Nejako im to ale nevyšlo. Ľudia sa nedali ovplyvniť. Podľa prieskumu, ktorý si objednal kontroverzný Denník N v agentúre Focus je zrejmé, že väčšina ľudí predčasné voľby nechce.
Podľa tohto prieskumu, predčasné voľby odmieta 47,6 % obyvateľov Slovenska, naopak za predčasné voľby je 44,7% respondentov. Odpovedať nevedelo 8,2 % opýtaných.
Keď si to rozmeníme na drobné, s vypísaním predčasných volieb by rozhodne súhlasilo 18,1 a skôr súhlasilo 26,6 % opýtaných.
Podľa tohto prieskumu Focusu , ktorý robil medzi 24. a 30. aprílom, je rozhodne proti novým voľbám 21,8 % a skôr proti je 25,4 % Slovákov.
Pred niekoľkými týždňami avizoval zber podpisov za referendum o predčasných voľbách aj líder OĽaNO, Igor Matovič, no odvtedy sa od tejto témy odmlčal. Zrejme si taktiež dal urobiť prieskumy o tejto otázke a nevyšli mu podľa jeho predstáv.
Samozrejme treba dodať , že prieskumy verejnej mienky nie sú presné, o čom sme sa mohli presvedčiť hlavne pri parlamentných voľbách v roku 2016 a je otázne či to prieskumné agentúry robia zámerne vzhľadom na objednávateľa, alebo majú jednoducho zlú metodiku na zisťovanie verejnej mienky.
Každopádne môžeme konštatovať, že aj po dvoch mesiacoch hecovania verejnej mienky, masírovania, propagovania a nie raz aj klamania zo strany všetkých mainstreamových médií vrátane “verejnoprávnej” RTVS sa slušná, zatiaľ mlčiaca väčšina nedala zmanipulovať.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Väčšina Slovákov odmieta predčasné voľby zobrazený najskôr Hlavné správy.