Bratislava 10. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Vladimír Benko)

Podľa advokáta verejnosť očakávala a má v podstate právo na pravdivú odpoveď týkajúcu sa vraždy Ernesta Valka
Na snímke z roku 2001 Ernest Valko

Bude vecou ďalšieho dokazovania, či skutočne ten, kto bude obvinený z vraždy prominentného právnika Ernesta Valka, alebo kto už je obvinený z tohto trestného činu, je páchateľom. Uviedol to dnes pre TASR bývalý dlhoročný vyšetrovateľ a v súčasnosti advokát Peter Vačok.
“Nielen rodina, ale aj verejnosť očakávala a má v podstate právo na pravdivú odpoveď, kto a za akých okolností zavraždil Ernesta Valka. Ale isteže, to je zatiaľ len správa a bude vecou ďalšieho dokazovania, či skutočne ten, kto bude obvinený, alebo kto už je obvinený z tohto trestného činu, je skutočne páchateľom,” povedal Vačok.
“Ak sa podaril tento prípad objasniť, som rád, pretože to bol môj dobrý priateľ a zároveň som si istý, že nešlo o nejakú lúpežnú vraždu len tak pre nejaké peniaze, ale podľa mňa za tým treba hľadať nejaké pozadie. To si myslím dodnes, pokiaľ ma nepresvedčia iné dôkazy o opaku,” povedal bezpečnostný analytik Milan Žitný.
Polícia po siedmich rokoch objasnila vraždu Ernesta Valka. Za jeho smrťou má byť lupič J. R. Denníku N to potvrdili dva zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.
O Valkovej vražde sa podľa denníka rozhodol svedčiť človek, ktorý pri nej bol.
„Národná kriminálna agentúra pod dozorom prokuratúry už niekoľko dní vykonáva úkony smerujúce k tomu, že obviní páchateľa. Bol ním podľa polície lupič. Páchateľa usvedčili jeho spolupáchatelia, ktorí sa proti nemu rozhodli svedčiť a ktorí sú odsúdení pre iné trestné činy,“ napísal Denník N. Ernesta Valka zavraždili 9. novembra 2010 v jeho dome v Limbachu.