Zürich 20. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Shelley Mays)

Polícia v švajčiarskom Zürichu a jeho okolí pokračuje v intenzívnom pátraní po asi 30-ročnom mužovi, ktorý v pondelok v podvečerných hodinách vnikol do tamojšieho islamského modlitebného centra neďaleko miestnej hlavnej železničnej stanice a začal strieľať na prítomných

Bilancia útoku, ktorého prípadné teroristické pozadie je predmetom vyšetrovania, predstavuje troch zranených vo veku 30, 35 a 56 rokov, pričom, najstarší a najmladší z trojice utrpeli ťažké, a tretí poškodený stredne ťažké zranenia.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Vyplýva to z informácií tamojších elektronických médií.

Útočník v tmavom odeve a tmavej čiapke opustil miesto činu a napriek takmer okamžitému alarmovaniu policajných zložiek sa mu podarilo ujsť.

Nevedno však, či nejde o osobu, ktorej bezduché telo sa našlo iba o niekoľko hodín neskôr pod mostom vo vzdialenosti rádovo niekoľko stoviek metrov od dejiska streľby.

Prípadné súvislosti sú takisto predmetom pokračujúceho vyšetrovania, o ktorom chcú švajčiarske orgány činné v trestnom konaní informovať detailnejšie v priebehu utorka.

Zatiaľ nezverejnili ani národnosť troch zranených, ani identitu mŕtvej osoby.

Islamské centrum v Zürichu využívajú v sviatočné dni

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.