V zrútenom lietadle bolo 71 ľudí; nehodu nikto neprežil

Moskva 11. februára 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:screenshot You Tube))

Lietadlo ruskej regionálnej leteckej spoločnosti Saratovské aerolínie s približne 70 ľuďmi na palube zmizlo v nedeľu z radarov krátko po vzlietnutí z moskovského medzinárodného letiska Domodedovo.
Na snímke časť zrúteného lietadla

Informoval o tom web britskej spravodajskej televízie BBC. Stroj typu An-148 smeroval z Moskvy do mesta Orsk na južnom Urale. Z radarov zmizol tesne po vzlietnutí z Moskvy.
Zdroj z tiesňovej služby pre agentúru Interfax povedal, že lietadlo sa zrútilo a nie je “žiadna šanca”, že by niekto z cestujúcich mohol prežiť. Množiace sa informácie na sociálnej sieti Twitter však tvrdia, že osôb na palube lietadla bolo viac.
Na palube sa nachádzalo 71 ľudí a nehodu neprežil nikto z cestujúcich ani členov posádky. S odvolaním sa na ruské oficiálne miesta o tom informovala agentúra TASS. Na palube lietadla bolo 65 cestujúcich a šesť členov posádky.
“Našli sa trosky lietadla,” uviedol zdroj agentúry TASS. “Nikto neprežil.” Vrak lietadla sa našiel vo vzdialenosti asi 40 kilometrov od moskovského letiska. Na miesto nešťastia smeruje ruský minister dopravy Maxim Sokolov, doplnila agentúra DPA.
Video si môžete pozrieť tu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.