V Zlatých Moravciach nezostal kameň na kameni, cieľom záchrana

Zlaté Moravce 21. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)
 
Do sezóny 2018/2019 vstupuje futbalový klub FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble vo výrazne pozmenenom zložení. Desiate mužstvo uplynulého ročníka Fortuna ligy v letnej príprave opustilo až 15 hráčov, tucet ich do Zlatých Moraviec prišiel. Celkovo sa do letnej prípravy zapojilo rekordných 51 hráčov.

Na snímke zľava športový riaditeľ Juraj Koprda, hlavny tréner Juraj Jarábek a hráči Peter Orávik a Martin Chren

Počas prípravy odohral FC ViOn deväť prípravných stretnutí s bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza, 6 prehier (skóre 7:19). Novým športovým riaditeľom sa stal Juraj Koprda. “Káder je prebudovaný úplne od základu. Získali sme skúsenú brankársku dvojicu Krnáč – Chovan. Verím, že obaja brankári sa zdravo pobijú o miesto jednotky. Momentálne to vidím 50:50. Snažili sme sa do kádra zabudovať skúsených hráčov, ale aj typologicky takých, ktorí zapadnú do kabíny.”
Novým trénerom brankárom sa stal Patrik Brezina, inak zostal realizačný tím pohromade. Tréner Juraj Jarábek: “Prešli sme veľmi hektickým obdobím. Po nevydarenej jarnej časti sezóny sme mali kvantum práce. Počas prípravy sa u nás vymenilo množstvo hráčov. Nezanedbateľné sú financie, u nás je rodinná atmosféra, hráči majú možnosť sa rozvijať od mladého veku a užívať si to aj do 40–ky. Aké máme ciele pred novou sezónou, to ani sami nevieme. Už prvé zápasy napovedia viac, musíme byť optimisti. Jednoznačným cieľom je však záchrana v lige.”
Kapitánom mužstva bude Martin Chren. “Tešíme sa, že príprava je konečne za nami. Začíname so Slovanom a to je motivácia sama o sebe. Verím, že ich potrápime. Noví chalani zapadli do kabíny, som presvedčený, že to bude v poriadku.”
 
Odchody: P. Kováč, D. Bariš, Mateus, D. Horník, Cleber, M. Nikolič, Kotula, Rigo, Bartolomeu, Šašinka, Harba, Jančura, Chochisvili, Novota, Pleva
Príchody: Chovan (Trenčín), Krnáč (Karviná), Brašeň (Senica), Ďubek (Zalaegerszeg), Banovič (Malženice), Udeh (Prešov), Richtárech (Senica), Dimitrijevič (Baška/Srb.), Casado (Espaňol Karlsruhe), Ľupták (Ružomberok), Zelník, Švec (obaja z dorastu)
 
Príspevok V Zlatých Moravciach nezostal kameň na kameni, cieľom záchrana zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)