Žilina 13. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane a ohľaduplne

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 38 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Ilustračné foto

Dychovou skúškou namerali deviatim vodičom motorových vozidiel nad jedno promile a šiestim vodičom pod jedno promile alkoholu v dychu a dvaja vodiči sa odmietli podrobiť dychovej skúške. “Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, pričom pod vplyvom alkoholu bolo 23 z nich,” uviedol krajský policajný hovorca.

Doplnil, že v nedeľu (12.3.) o 03.00 h namerali policajti v Ružomberku 38-ročnému vodičovi pri dychovej skúške 0,94 mg/l (1,96 promile) alkoholu v dychu. “Vodiča obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,” doplnil Moravčík.

“Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Je dôležité uvedomiť si, že bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,” upozornil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.