Bratislava 24. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
V kauze vraždy zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru Okresný súd Bratislava I vytýčil na utorok ďalšie pojednávanie. Naposledy sa v tomto prípade pojednávalo v novembri minulého roku, keď súd vypočúval svedkov. Pred súdom vtedy vypovedali napríklad na doživotie odsúdený Róbert Lališ, ktorý Sýkoru nahradil na čele skupiny po jeho smrti, alebo jeho komplic Martin Bihári

Ilustračné foto

Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek. L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.
Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R. Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad Mikuláš Černák, Miloš Kaštan alebo Ladislav Bališ.
 
Príspevok V utorok bude ďalšie pojednávanie v kauze vraždy Miroslava Sýkoru zobrazený najskôr Hlavné správy.