Holandsko 6. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Petros Giannakouris)

Iránsky žiadateľ o azyl sa stal terčom útoku v utečeneckom centre v holandskom meste Bellingwolde.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Iránec bol takmer ubodaný k smrti po tom, ako ostatní žiadatelia o azyl zistili, že je gay. Polícia si zo začiatku myslela, že tento útok v severovýchodnej časti Holandska bol spojený s drogami. Podla prvej oficiálnej policajnej správy, mal napadnutý odmietnuť predať útočníkovi marihuanovú cigaretu.

Organizácia LGBT však priniesla nové informácie, má svedectvá ktoré potvrdzujú, že útok sa uskutočnil preto, že Iránec bol homosexuál. Informácie priniesol server DailyMail.com.

Mladý Iránec mal najprv vyjsť z miestnosti jednej z iránskych rodín, vtedy ho však napadol 34-ročný Tunisan a spôsobil mu ťažké zranenia na nohe, keď mu preťal hlavnú tepnu. Iránec bol následne odvezený do najbližšej nemocnice.

Polícia už zatkla 34 ročného Tunisana, ten je podozrivý z pokusu o vraždu.

Samuel Poništ

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.