Washington 23. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michael Laughlin/South Florida Sun-Sentinel via AP)
 
Ozbrojený zástupca šerifa okresu Broward, ktorý sa v čase streľby nachádzal v areáli strednej školy Marjory Stonemanovej Douglasovej v meste Parkland na Floride, nezasiahol proti páchateľovi. Scot Peterson bol už skôr suspendovaný a vo štvrtok na svoju funkciu rezignoval, oznámil podľa stanice BBC šerif floridského okresu Broward County Scott Israel.

Na snímke šerif floridského okresu Broward County Scott Israel

“Som zničený. Je mi zle od žalúdka. Vôbec nešiel dnu,” povedal okresný šerif Scott Israel.
Ďalej uviedol, že na videozázname z miesta činu je vidieť, že Peterson k budove školy dorazil zhruba 90 sekúnd po tom, ako padli prvé výstrely. Následne však nešiel do vnútra, no približne ďalšie štyri minúty čakal pred školou. Streľba podľa Israela trvala asi šesť minút.
Peterson mal podľa šerifa “vojsť dnu, nájsť a zabiť vraha”. Samotný Peterson by sa mal čoskoro verejne vyjadriť k tomu, čo sa stalo. Šerif Israel uviedol, že policajt svoje správanie doposiaľ nijako nezdôvodnil. Šerif dodal, že inkriminované video zatiaľ zverejnené nebude.
Strelec, 19-ročný Nikolas Cruz, prišiel do areálu školy vyzbrojený aj plynovou maskou, dymovými granátmi a veľkým množstvom zásobníkov s nábojmi. Zabil 17 ľudí. Z miesta činu utiekol, no polícia ho následne dolapila. Momentálne je obvinený zo 17 úkladných vrážd.
 
Príspevok V USA zástupca šerifa rezignoval; nezasiahol počas streľby na floridskej škole zobrazený najskôr Hlavné správy.