V USA zabránili útoku na moslimskú enklávu, chystali ho mladí muži a tínedžer

Washington 23. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Americká polícia zadržala troch mladých mužov a jedného tínedžera, ktorí sú obvinení z prípravy útoku na moslimskú enklávu Islamberg v štáte New York. Informovala o tom agentúra Reuters

Ilustračné foto

Mladíci vo veku od 16 do 20 rokov boli zadržaní počas uplynulého víkendu v meste Rochester. Pri prehliadke u nich doma sa našlo niekoľko po domácky vyrobených výbušných zariadení, 23 strelných zbraní – niektoré boli v legálnej držbe, mnoho mobilov a ďalších elektronických zariadení.
Policajné vyšetrovanie sa začalo, keď najmladší zo štvorice spolužiakom v škole Odyssey Academy v meste Greece ukazoval v mobile fotografiu iného chlapca, pričom ju komentoval vetou: “vyzerá to na ďalšiu strieľačku v škole.”
Jeden zo študentov, ktorý tento komentár počul, informoval vedenie školy. Následne školská ochranka a miestna polícia chlapcov vypočuli, pričom “vyšli najavo plány útoku na moslimskú komunitu v okrese Delaware County, známom ako Islamberg”.
Mladých mužov, z ktorých traja boli skautmi, obvinili zo sprisahania a držania zbraní.
Mestečko Islamberg založil v 80. rokoch súfijský duchovný pôvodom z Pakistanu.
Za útok na Islamberg bol pred dvoma rokmi na 20 rokov väzenia odsúdený muž to štátu Tennessee odsúdený na takmer 20 rokov väzenia za to, že plánoval útok na enklávu.
 
Príspevok V USA zabránili útoku na moslimskú enklávu, chystali ho mladí muži a tínedžer zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)