Washington 24. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)
 
Horná komora Kongresu Spojených štátov potvrdila v pondelok zmenu v obsadení funkcie ministra pre záležitosti veteránov, o ktorej rozhodol prezident Donald Trump. Novým šéfom tohto rezortu bude doterajší predstaviteľ ministerstva obrany Robert Wilkie, informovala v noci na utorok agentúra AP.

Na snímke Robert Wilkie

Trumpovho nominanta podporili senátori hlasovaním v pomere 86 ku 9. Wilkie, ktorý je sám veteránom vojenského letectva a námorníctva, sa tak môže ujať riadenia druhého najväčšieho ministerstva v rámci federálnej vlády Spojených štátov.
Ministerstvo pre záležitosti veteránov má približne 360.000 zamestnancov a slúži deviatim miliónom armádnych vyslúžilcov, pripomenula AP. V poslednom období však brzdili jeho činnosť nezhody okolo úlohy súkromného sektora v starostlivosti o veteránov.
Wilkieho vybral Trump ešte v máji ako nástupcu odvolaného ministra Davida Shulkina. Hlavný lekár Bieleho domu Ronny Jackson, ktorý bol prvou voľbou prezidenta, sa nominácie vzdal po tom, ako sa objavili tvrdenia, že sa nevhodne správal na pracovisku.
 
Príspevok V USA Senát potvrdil nového ministra pre záležitosti veteránov zobrazený najskôr Hlavné správy.