Washington 4. septembra 2017 (HSP/kath.net/jg/Foto:Pixabay)

Liberálna potratová politika by mohla stáť Demokratickú stranu USA pri voľbách do kongresu 2018 dôležité hlasy a zabrániť, že dosiahne väčšinu v Dome reprezentantov. Hovorí to Kristen Dayová, predsedníčka  „Demokratov USA za život“ podľa správy Washington Times.
Ilustračné foto

Na strednom východe USA majú kandidáti strany lepšie šance, lebo pri potratoch zaujímajú striktnejší postoj. V súčasnosti sa táto oblasť celkom prenecháva republikánom. Liberálna línia vedie k tomu, že potenciálni voliči demokratov, ktorí sú proti potratu, nepôjdu do volieb. To by ich stálo hodnotné počet hlasov, ako hovorí Dayová.
Ben Ray Lujan, predseda Demokratické kongresového výboru pre volebnú kampaň (DCCC), minulý mesiac vyhlásil, že strana nebude od svojich kandidátov vyžadovať priznanie sa k liberálnej potratovej politike, a tak zožne veľa odporu.
Ľavicové liberálne skupiny vyzvali k bojkotu darov DCCC a radili darcom, aby poskytli financie iba tým, ktorí sa zasadzujú za liberálnu potratovú politiku. Cecile Richardsová, šéfka potratovej organizácie Planned Parenthood Federation of America, to vidí rovnako, napísal denník Washington Times. 

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.