Dallas 30. augusta 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Rose Baca/The Dallas Morning News via AP, Pool)
 
Odsúdený môže po siedmich rokoch požiadať o prepustenie.

Na snímke Roy Oliver, vľavo v popredí

Americký policajt, ktorý zastrelil neozbrojeného tínedžera, strávi 15 rokov za mrežami. Roya Olivera odsúdili v stredu v Dallase, deň po tom, ako ho uznali vinným zo zastrelenia 15-ročného Jordana Edwardsa. Muž pritom čelil trestu odňatia slobody od päť do 99 rokov. Jeho právni zástupcovia sa zrejme odvolajú. Odsúdený môže po siedmich rokoch požiadať o prepustenie.
Incident sa stal v roku 2017. Oliver bol policajtom v Balch Springs, keď ho spolu s kolegom poslali na párty, kde podľa správ neplnoleté osoby pili alkohol. Policajt po príchode začal strieľať na auto, v ktorom sa nachádzalo päť tínedžerov tmavej pleti, pričom zastrelil Edwardsa. Oliver vyhlásil, že strieľal, pretože mal pocit, že auto sa rútilo na jeho kolegu. Druhý policajt však vypovedal, že mu žiadne nebezpečenstvo nehrozilo.
Organizácia Mothers Against Police Brutality a tiež rodina zosnulého s rozsudkom nie sú spokojní a žiadajú vyšší trest. Daryl Washington, ktorý zastupuje pozostalých, pochválil prokuratúru za to, že mala odvahu zakročiť proti policajtovi. Okresná prokurátorka z Dallas County Faith Johnson uviedla, že je veľmi spokojná s výsledkom, i keď žiadala minimálne 60-ročný trest.
 
Príspevok V USA policajt dostal za vraždu tínedžera 15 rokov za mrežami zobrazený najskôr Hlavné správy.