Washington 16. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR)

Vplyvný americký demokratický senátor Ben Cardin vo štvrtok navrhol Bielemu domu, aby zaviedol sankcie proti Ankare a zamyslel sa nad zmyslom jej ďalšieho členstva v NATO, píše Politico s odkazom na senátorov list.
Na snímke S-400

Politik zdôraznil, že rozhodnutie Turecka kúpiť rakety S-400 z Ruska by mohlo ohroziť Ankaru, pretože tá tým údajne porušila Washingtonský sankčný režim proti Moskve.
Ako uviedol zákonodarca v liste na adresu ministra financií Stevena Mnuchina a ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona, minulý mesiac prijatý zákon obsahuje zavedenie sankcií “voči všetkým, ktorí uskutočňujú veľké transakcie s obranným a výzvedným sektorom RF”.
Cardin zdôraznil, že “ide o povinné sankcie zamerané na zadržiavanie Ruska, aby v budúcnosti nezaútočilo na USA a jeho spojencov”.
Podľa údajov časopisu Cardin požiadal kanceláriu prezidenta USA, aby vyhodnotila, ako nákup raketových komplexov S-400 môže ovplyvniť členstvo Turecka v NATO a tiež pomoc USA v zaistení bezpečnosti pre Ankaru, čo znamená aj predaj zbraní.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.