Springfield 10. augusta 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Harrison Keegan/The Springfield News-Leader via AP)

Dvadsaťročný Američan ruského pôvodu vpochodoval do nákupného centra Walmart v Springfielde v americkom štáte Missouri s celým arzenálom strelných zbraní, ktoré boli nabité. Urobil to len niekoľko dní po tom, ako stúpenec krajnej pravice v texaskom El Pase, tiež v nákupnom centre Walmart, vystrieľal 22 ľudí a neskôr vyhlásil, že chcel zabíjať Mexičanov

Springfieldská polícia reaguje

V spingfieldskom prípade ľudia v panike vybiehali na ulicu a muža so zbraňami zakrátko zatkol odvážny požiarnik v civile.

Páchateľ, len 20-ročný Dmitriy Andreychenko, ktorý si celú udalosť filmoval na mobil, ako odôvodnenie uvádza, že chcel len vyskúšať, či platí v praxi takzvaný Druhý dodatok Ústavy USA, ktorý občanom Spojených štátov zaručuje právo vlastniť a nosiť zbrane. “Chcel som vedieť, či Walmart dodržiava Druhý dodatok,” povedal.

Médiá sa skontaktovali aj s jeho manželkou Angelice, ktorá uviedla, že svojho muža vopred varovala, že to, čo sa chystá urobiť, nie je dobrý nápad, a tiež mu povedala, že je nedospelý. Aj páchateľova sestra Anastasia Andreychenko podľa vlastných slov svojmu bratovi hovorila, že vstúpiť po zuby ozbrojený do nákupného centra nie je dobrý nápad.

Andreychenkovi teraz hrozí obvinenie zo spôsobovania teroristického ohrozenia, čo je trestný čin, za ktorý môže dostať až štvorročné väzenie a pokutu do výšky 10-tisíc dolárov (v prepočte zhruba 8 900 eur).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj