V uplynulom týždni zomreli na tratiach ŽSR tri osoby po zrážke s vlakom

Bratislava 18. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

V 37. týždni zomreli na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) traja ľudia po strete s vlakom. Nehody sa stali v úseku Sládkovičovo – Galanta, Prievidza nákladná stanica – Nováky a na železničnej stanici (ŽST) Nové Mesto nad Váhom. Zmeškaných bolo 22 vlakov osobnej dopravy. TASR informoval Dávid Bozsaky z odboru komunikácie generálneho riaditeľstva ŽSR
Ilustračné foto

Počas uplynulého týždňa nedošlo na tratiach ŽSR ani k jednej nehode na priecestí. V jednom prípade stihol rušňovodič včas zastaviť pred nákladným autom, ktoré vošlo do priechodného prierezu koľaje.
Silný vietor komplikoval vo štvrtok (14.9.) podvečer železničnú dopravu najmä na západnom Slovensku. „Na viacerých úsekoch tratí boli hlásené popadané konáre či stromy. V úseku Šajdíkove Humence – Šaštín-Stráže bola dočasne zavedená náhradná autobusová doprava,“ povedal Bozsaky.
Za posledných sedem dní vo viacerých prípadoch zasahovala privolaná rýchla zdravotnícka pomoc (RZP). „V ŽST Trnava bola privolaná RZP k cestujúcej na nástupišti, ktorej prišlo nevoľno. Napriek poskytnutiu prvej pomoci osoba zomrela,“ dodal Bozsaky.
Železniciam spôsobili škody aj vandali. Napríklad na zastávke Rybárpole v úseku Ľubochňa – Ružomberok vyhodil cestujúci von oknom sedačku z osobného vlaku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.