Bratislava 24. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

V týždni od 17. do 23. apríla nedošlo na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) ani k jednej zrážke civilnej osoby s vlakom. ŽSR však evidujú jednu zrážku motorového vozidla s vlakom, ktorá sa zaobišla bez zranení. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Ilustračné foto

“Nehoda sa stala v Zlatnej na Ostrove, kde do zadnej časti nákladného vlaku prechádzajúceho cez železničné priecestie narazilo auto. Z tohto dôvodu bola v danom úseku prerušená doprava takmer hodinu a pol. Zmeškané boli dva vlaky osobnej dopravy,” objasnila Pavliková.

Podľa jej ďalších slov bezpečnosť železničnej dopravy narušilo aj auto nachádzajúce sa medzi rampami na priecestí v ŽST Príbovce-Rakovo. K jeho uzavretiu došlo v čase predpokladaného prejazdu dvoch rýchlikov. “Ešte pred príchodom vlaku sa podarilo vozidlu opustiť toto priecestie vďaka spolujazdcovi, ktorý nadvihol závorové rahno,” povedala hovorkyňa ŽSR.

Podľa Pavlikovej na viacerých miestach obmedzovali plynulosť a bezpečnosť dopravy ľudia pohybujúci sa neoprávnene v koľajisku. Aj v spolupráci s Policajným zborom sa podarilo tak predísť nešťastiu v úseku Košice – Kostoľany nad Hornádom, Bratislava – Lamač – Bratislava hlavná stanica, Devínska Nová Ves, Vlkanová – Radvaň, Trnovec nad Váhom – Šaľa, v ŽST Galanta a Barca. V niektorých prípadoch malo ísť o osoby, ktoré sa pokúšali spáchať samovraždu a v jednom prípade išlo o deti pohybujúce sa v koľajisku.

Počas uplynulého týždňa sa zranila cestujúca, ktorá vyskočila z prestavovaného vozňa na nástupište v presvedčení, že ide o rýchlik. Následne ju odviezli do nemocnice. ŽSR zaznamenali v uplynulom týždni aj rozbitie okien na vozňoch vlaku alebo budovách. Konkrétne išlo o osobný vlak v ŽST Prievidza, ďalší osobný vlak v úseku Veľké Uherce – Veľké Bielice a rozbité okno na čakárni v ŽST Krupina.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.