V UNLP prebieha Mikulášska kvapka krvi s účasťou športovcov

Košice 6. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Štvrtý ročník akcie

Mikulášsku kvapku krvi organizujú dnes Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach a Národná transfúzna služba (NTS). Ide o štvrtý ročník akcie, do ktorej sa tentoraz zapájajú aj košickí volejbalisti – extraligoví hráči klubu KDS – Šport a vodnopólisti z ŠKP Modrí Draci.

Ilustračné fotoIlustračné foto

UNLP spotrebuje mesačne v priemere krv od 1100 darcov. “Často ide o vážne poúrazové stavy a náročné život zachraňujúce operácie, pri ktorých sú nevyhnutné dostatočné zásoby krvi a tých nikdy nie je dosť. Preto sme vytvorili príležitosť pre všetkých, ktorí si uvedomujú skutočné hodnoty života a dokážu pomôcť,” uviedla hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.

Nemocnica vyzvala svojich zamestnancov UNLP, ale aj širokú verejnosť k hromadnému darovaniu krvi. Odbery sa robia dnes na 1. poschodí Pavilónu zdravia (XXVIII. pavilón) na Rastislavovej 43, kde je na odber krvi pripravená mobilná jednotka NTS od 8.00 do 11.30 h.

Odbery krvi štandardne realizuje pracovisko NTS na Triede SNP 1 (prízemie Polikliniky UNLP) od 7.00 do 17.00 h.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.