Bratislava 9. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, má problém s pokazenými CT prístrojmi. “Na opravách sa intenzívne pracuje,” uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. O situácii ako prvá informovala televízia Markíza.
Ilustračné foto

CT prístroj v ružinovskej nemocnici má byť podľa informácií TASR pokazený už dlhšie, v nemocnici na Kramároch sa mal pokaziť tento týždeň. “Pacienti majú vyšetrenia na CT prístrojoch zabezpečené v ostatných nemocniciach univerzitnej nemocnice, a to v Starom Meste a v Petržalke na Antolskej,” povedala Eliášová.
V prípade potreby podľa jej slov možno vyšetrenie pacientov zabezpečiť aj v ostatných zdravotníckych zariadeniach – ako sú napríklad špecializované ústavy Národného onkologického ústavu, Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, Onkologického ústavu sv. Alžbety či zdravotnícke zariadenia Nemocnica sv. Michala či Nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia.
UNB plánuje v krátkom čase komplexnú obnovu CT prístrojov prostredníctvom centrálneho obstarávania, ktoré zrealizovalo ministerstvo. “Predpokladáme, že nové CT prístroje bude mať nemocnica k dispozícii už na jeseň tohto roku,” doplnila Eliášová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.